Stavby nízkoenergetických domů na klíč


Nízkoenergetické a pasivní domy


Snaha o úsporu energií zvyšuje požadavky na stavby rodinných domů. Ekonomičnost, funkčnost i estetika. Filozofií mého podnikání je nabídnout zákazníkovi kvalitu a preciznost tak, aby byly všechny tyto požadavky splněny. To je možné jen osobní přítomností na stavbě. Na klíč jsme schopni postavit jak dřevostavbu, tak klasickou zděnou stavbu, všechny materiály, např. vápenopískové tvárnice, porobetonové (Ytong) nebo pálené (Porotherm).
Postavíme dům dle Vašich představ.


tesař

Stavba RD. Jaký je postup?

To záleží, v jaké fázi projektu RD mě kontaktujete. Je jen na Vás, jestli si vyberete nějaký typový dům, nebo máte vlastního architekta. Jsem připravený Vám poradit jak s technickým řešením stavby, tak i s návrhem dispozice. Po zkonkretizování projektu a určení finálního řešení se můžete spolehnout, že stavba bude provedena ve vynikající kvalitě za rozumnou cenu. Záměrně neříkám, že jsem nejlevnější. Nejlevnější řešení je vždy na úkor kvality materiálu a prací a do toho já nikdy nepůjdu. Zajistím i potřebnou administrativu a dokumentaci, včetně vyřízení stavebního povolení, nebo ohlášení stavby.

Projektová činnost ve výstavbě

Vypracujeme projekt rodinného domu dle vašich představ. Z jednoduché skici vytvoříme dokumentaci pro stavební povolení. Specializujeme se především na projekty rodinných domů.

Vyřízení stavebního povolení

Česko má jedno z nejsložitějších povolovacích řízení na světě. Vyřídit Stavební povolení, nebo ohlášení stavby trvá měsíce. Neztrácejte čas běháním po úřadech, zařídíme vše za vás. Ušetříte si tak spoustu času, nervů a ve výsledku i peněz, protože znám návaznost procesů, a tak vám pomohu zkrátit čas řízení.
V současné době je třeba pro vyřízení povolení stavby kromě projektové dokumentace mnoho dalších dokumentů a vyjadřovaček. V případě potřeby vám zprostředkuji i zpracování dalších posudků, jako radon, či energetický štítek budovy.

Například v Děčíně je třeba:

 • Projektová dokumentace
 • Plná moc
 • Informace o sousedních parcelách
 • Závazné stanovisko odboru územního plánování
 • Souhlas s vynětím půdy
 • Závazné stanovisko magistrátu z hlediska ovzduší
 • Závazné stanovisko magistrátu z hlediska likvidace odpadních vod
 • Vyjádření CHKO
 • Závazné stanovisko Krajké hygienické stanice
 • Vyjádření síťařů
 • Vyjádření k napojení na komunikaci
 • Vyjádření vodárenp/li>
 • A spousta dalších


<

RD Lenka. Typový projekt rodinného domu


tesař
tesařtesařRodinný dům je jednoduchého obdélníkového tvaru se sedlovou střechou, hřeben je rovnoběžný s podélnou osou domu. Má dvě nadzemní podlaží, není podsklepen. Myšlenkou bylo postavit moderní bydlení na vesnici se zvýrazněním životního prostoru. Proto v projektu má rodinný dům vyšší stropy, vyšší všechny dveře, schodiště s podestou a vysoká okna, která jsou z velké části koncipována jako francouzské dveře, čímž dochází k optickému spojení vnitřního prostoru s venkovní plochou přilehlé zahrady.
Díky jednoduchému tvaru domu jsou minimalizovány tepelné mosty. Velké prosklené francouzské dveře jsou orientovány na jih a východ do zahrady. Na venkovní fasádě mohou být umístěné posuvné stínící dřevěné žaluzie, které jsou užívané především v letních měsících k zamezení přehřívání vnitřních prostorů. Zároveň je poloha a velikost okenních otvorů optimalizována na základě tepelně technického posouzení s cílem dosáhnout nejlepšího poměru pasivních solárních zisků a tepelných ztrát. Fasáda jednoduchá, bez zbytečných výstupů, se silikátovým povrchem. Doplňkem mohou dřevěné žaluzie zjemňují plochy fasády, zároveň jsou sladěné s dřevěnými okny a dřevěným podbitím střechy. Střecha je dvouplášťová ze skládané betonové, nebo pálené krytiny. Nabízím stavbu domu, nebo i jen projektovou dokumentaci.
Dispozičně je objekt řešen jako 5+kk. Přízemí je koncipováno jako obytná společenská část domu. Proto je kuchyňský kout spojen s obývacím pokojem a jídelnou. Alternativně se dá kuchyně oddělit. Dále je v přízemí pokoj pro hosty, technická místnost a sociální zařízení se samostatně odděleným WC. Alternativně lze užít větší koupelnu s WC. Podkroví, jako klidná část objektu, je určeno především ke spaní, či práci. Obsahuje 3 pokoje a sociální zařízení. Rozdělením pokoje lze zřídit i praktickou šatnu. Oproti vizualizaci zbylo místo i na půdu. Na jižní straně do zahrady je velký vikýř, díky kterému se výrazně zvyšuje vnitřní prostor v místnostech. Zároveň je tak umožněno využít klasických oken o osvětlení místností.

Máte zájem o typový projekt RD?


"Hledáte-li tedy "Kvalitu bez kompromisů", jste tady správně a můžeme se těšit na spolupráci."

 

Kam dálRychlý kontakt


Ing. Tomáš Brčák

IČ: 88192075

Tesarstvi a pokryvactvi Brcak


info@brcak.cz
+420 721 837 792

Nezávazná poptávka >